Продукти без цукру: кому та навіщо потрібні?

Багато людей у ​​суспільстві намагаються дотримуватися принципів здорового харчування та життя загалом. Відмова від цукру більшістю вважається невід’ємною частиною ЗОЖ. Зумовлене таке рішення може бути двома причинами: або це медичні показання, або проста профілактика власного здоров’я.

Різноманітні кондитерські вироби, розкішні десерти, високовуглеводні снеки, батончики, шоколад, здобна випічка, та таке інше – все це не просто спокушає, насичує, а як відомо навіть дитині, підтримує сили, заряджає енергією, піднімає настрій, допомагає чудово справлятися з депресією.

Що робити і як бути? Чи варто відмовляти собі в таких дієвих й ефективних продуктах, які задовольняють також смакові запити? Відповідь досить проста. Якщо немає особливих медичних показань, строгих рекомендацій лікаря, «балувати» себе солоденьким, у розумних межах (обсягах) можна, навіть потрібно. Адже мозок людини для кращої роботи також потребує поповнення запасів глюкози.

Що ж робити, коли найсуворіша дієта – це єдиний спосіб жити? Ось тоді на допомогу прийдуть продукти без цукру. І не варто думати, що це несмачно, гірко, солено, неприємно. У кондитерському виробництві навіть існує цілий розділ, де робляться яскраві, красиві та смачні десерти з натуральних продуктів, без додавання до них цукру. Тож засмучуватися та «опускати руки» не варто. Потрібно лише знайти такі приємні та корисні солодощі, включити їх у свій раціон харчування, й продовжувати насолоджуватися життям!

Які вони, десерти без цукру?

Поняття «безцукрові продукти» виключає у їхньому складі звичного усім цукру, але не виключає ніжної солодощі у смаку. У сучасній кулінарії багато способів надати готовим стравам приємних смакових якостей, причому не використовуючи при цьому шкідливих штучних добавок. Такі продукти цілком можна вживати як страждаючим на цукровий діабет, так і тим, хто піклується про здоров’я своє та рідних людей.

До десертів та солодощів без цукру відносяться:

  • Фруктові цукерки, сухофрукти та інші кондитерські вироби, включаючи чорний шоколад, у складі яких немає жодної крупинки цукру. Вони будуть корисні не лише пацієнтам-діабетикам, а й дітям, підліткам. Це допоможе з дитинства прищепити культуру правильного та здорового харчування.
  • Горіхові пасти, натуральні сиропи, у виробництві яких не використовуються штучні консерванти, барвники, підсолоджувачі. Вони ідеально підійдуть як начинки для домашньої випічки, соусів й підлив до фруктових салатів. Перевагою таких продуктів є швидке відновлення сил, енергії, підвищення розумової та фізичної активності.
  • Сукралоза, фруктоза, стевія, інулін – це натуральні підсолоджувачі або цукрозамінники, які стануть чудовим помічником на кухні, де люблять готувати десерти, випічку, домашні напої. Ці компоненти значно знижують рівень калорійності будь-якого готового продукту, при цьому підвищують його поживні властивості.

Де та як обирати?

Вибираючи «безцукрові» солодощі важливо вивчати уважно етикетки товарів, особливо частину, де описується їх склад. На сайті компанії TastyMagic, виробника екологічно чистих продуктів харчування для здорового раціону, є розділи, де представлені варення, напої без цукру.

Всі вони відрізняються надзвичайно приємним смаком, містять лише натуральні інгредієнти. А щадні технології обробки природної сировини, які використовуються на виробництві, дозволяють зберегти максимально користь кожного компонента. Тому товари без цукру TastyMagic – це не тільки чудовий смак, яскравий аромат, але ще й чудова профілактика діабету, ожиріння, захворювань судин, серця, атеросклерозу, хвороб Альцгеймера, та безлічі інших недуг.

Нові продукти без цукру від TastyMagic

Здоровий спосіб життя, правильне харчування, різного роду фітнес, оздоровчі процедури в салонах – все це сьогодні не просто в тренді, а буквально лідирує в суспільстві, затінюючи собою решту тенденцій. І якщо говорити про ЗСЖ, то саме з правильного раціону розпочинається загальне оздоровлення.

Багато лікарів та фітнес-тренерів настійно рекомендують відмовитися від цукру та продуктів з його вмістом, а також глюкозно-фруктозних сиропів. Чому? Відповідь досить проста. Цукор дуже калорійний продукт. Тому, якщо не контролювати його вживані обсяги, не складно отримати в свою історію захворювань діабет, атеросклероз, виникнення холестеринових бляшок, інших проблем судинного характеру. І це, не кажучи про надмірну вагу та розвиток алергій.

Як же бути?

Що ж робити «ласунам»? Як піднімати настрій та позбавлятися депресії? Невже доведеться назавжди відмовитися від смаколиків та не отримувати від їжі жодного задоволення? Поспішаємо з відповіддю – звичайно ж, ні. Сучасні прогресивні виробники продуктів харчування наповнюють ринок дуже смачними, солодкими, а головне корисними товарами для здорового раціону.

Компанія TastyMagic є лідером серед виробників екологічно чистих та корисних для здоров’я товарів. Один із напрямків роботи якраз і є випуск продуктів харчування без цукру. У всіх рецептах TastyMagic використовуються виключно натуральні компоненти – ягоди, фрукти, овочі, горіхи, вирощені в екологічно чистій зоні, без застосування хімічних та синтетичних добрив.

Особливості виробництва

Ощадливі технології обробки природної сировини дозволяють зберігати в кінцевому продукті весь хімічний склад ягід овочів, фруктів. А для приємної насолоди у смаку використовується найдорожчий, але абсолютно безпечний для організму людини некалорійний підсолоджувач сукралоза. Вченими всього світу було проведено понад сотню експериментів та досліджень, які довели повну безпеку цього замінника цукру. Її рекомендують для вживання не тільки пацієнтам, що страждають на діабет, але жінкам у період вагітності та грудного вигодовування.

Сукралоза має нульовий глікемічний індекс, в ній міститься нуль калорій, вона не впливає на рівень цукру в крові, масу тіла, не викликає алергічної реакції. Сукралоза не засвоюється організмом, повністю і швидко виводиться з нього, не залишаючи за собою зовсім ніяких негативних слідів.

У продуктах харчування цей цукрозамінник зберігає натуральний смак природних компонентів, залишає легку солодкість у після смаку. Тому продукти без цукру TastyMagic легко зможуть задовільнити запити найвибагливіших «ласунів», допоможуть впоратися з депресією, поганим настроєм, стануть найкращим помічником у дієтичному раціоні тим, хто бореться за гарні форми свого тіла та профілактикою багатьох захворювань крові й судин.

Рецепт настоянки з сушених ягід

Домашнього виробництва різні настоянки – це не просто приємний на смак міцний алкогольний напій. Перш за все, це відмінний лікарський засіб. Залежно від настояних компонентів в горілці (спиртовому розчині) напій набуває профілактичних та терапевтичних властивостей.

Сьогодні ми поговоримо про ягідні настойки. Причому, розглянемо не звичний свіжий варіант ягід, а сушені плоди. Головною особливістю отриманого напою є наповненість його всілякими корисними для організму речовинами – вітамінами, мінеральними та органічними сполуками.

Рецепт настоянки

Сюди чудово підійдуть сушені ягоди брусниці, журавлини, смородини, глоду, шипшини. Придбати їх завжди можна в магазині компанії Tasty MAGIC – виробника екологічно чистої продукції для тих, хто віддає перевагу активному способу життя, дотримується правил здорового харчування.

Отже, підготуємо інгредієнти:

  • Горілка – 0,8 л;
  • Сушені ягоди – 1 стакан;
  • Кориця – 1 паличка;
  • Ванілін (не цукор) – щіпка;
  • Мед – 1 столова ложка повна.

Покроковий рецепт настоянки: спочатку розчавлюємо паличку кориці або ж просто розламуємо її на дрібненькі шматочки. Складаємо в банку, туди ж засипаємо ягоди та заливаємо їх горілкою. Закриваємо кришкою, ставимо в темне місце на три тижні. Періодично дістаємо банку, щоби гарненько стряхнути її вміст.

Після закінчення тритижневого терміну дістаємо на пів готову настойку і фільтруємо її двічі. Для цього пропускаємо через тришарову марлю.

Ваніль змішуємо з підігрітим медом і додаємо в настоянку. Банку ставимо знову в темне місце на сім діб. Після цього настоянка зажадає фільтрації (для позбавлення від осаду) і розливу в графин.

Таким чином протягом місяця настояна горілка на ягодах перетворюється в напій з приємним смаком й чудовими лікувально-профілактичними властивостями.

P.S. Якщо взяти сушену журавлину або смородину їх можна настоювати не більше двох тижнів в цілому, а готовий продукт потім зберігати у холодильнику.

Як приготувати м’ясо з картоплею та аджикою.

Існує безліч рецептів, де м’ясо та картопля виступають основними компонентами. При цьому використовуються різні види першого: це можуть бути свинина, яловичина, баранина. Відмінним варіантом є птах, наприклад курка, качка, гусак.

Для різноманітності страв до м’яса та картоплі можна додавати інші інгредієнти. Одним із таких є аджика. Рецепт м’яса з картоплею та аджикою ми сьогодні використовуємо, щоб смачно та ситно нагодувати всю родину або почастувати друзів, гостей під час святкового застілля.

Отже, нам знадобиться:

  • свинина чи телятина (1 кг);
  • картопля (1 кг);
  • аджика до м’яса від Tasty MAGIC (2-4 ч. л., залежно від особистих переваг);
  • цибуля (2 шт.);
  • часник (3 часточки);
  • коріандр мелений (1 ч. л.);
  • хмелі-сунелі (1 ч. л.);
  • кінза (пучок);
  • оцет винний (2 ст. л.);
  • сіль;
  • масло рослинне.

Підготовка

Для початку слід очистити м’ясо від плівки та нарізати його на шматочки довгастої форми товщиною близько 2 см.

Далі, нарізаємо півкільцями цибулю, товчемо у дерев’яній ступці часник, і разом з аджикою, а також іншими спеціями, додаємо суміш у м’ясо. Ретельно перемішуємо. Для більшої гостроти деякі кулінари рекомендують додати трохи перцю. Його кількість залежатиме від смакових уподобань господині та її домочадців, для яких, власне, готується даний кулінарний шедевр.

Сдобривши все винним оцтом, необхідно ретельно перемішати ароматну суміш та залишити на пару годин. У холодильник ставити не обов’язково, оскільки температура, за якої витримується свинина чи яловичина, має бути «кімнатною».

Приготування

Ну що ж, тепер готуємо м’ясо з картоплею та аджикою. Для цього наливаємо в казан з товстими стінками масло, розігріваємо його і укладаємо туди соковиті, ароматні шматочки-медальйони. Коли вони трохи підрум’яняться в ємність, додаємо порізану заздалегідь на невеликі часточки картоплі.

Тепер все солимо, добре перемішуємо й доводимо до готовності на повільному вогні (не вище 180 градусів – якщо в духовці) під щільно закритою кришкою. При необхідності в масу наливається трохи води. Її кількість залежить від соковитості м’яса.

Подання

До готової страви пропонуються, як правило, відмінні грузинські соуси. Незвичайний смак набуває картопля з м’ясом та аджикою з соусами Ткемалі від виробника еко-продуктів Tasty MAGIC. Обираючи будь-який його різновид можна урізноманітнити смак страви та догодити кожному члену сім’ї.

Класичною складовою м’ясних страв є різноманітна зелень. Тому до готової страви можна додати подрібнену кінзу, петрушку, інші трави. Пропонуються також свіжі або печені овочі.

Смачного!

Користь граноли

Гранола – продукт або точніше сказати, готова страва, винайдена ще в XIX столітті, славиться своїми неймовірно корисними чудодійними властивостями. Саме сьогодні, в XXI столітті, вона придбала величезну популярність завдяки активній пропаганді здорового способу життя. Бути здоровим та активним сьогодні модно. Відповідно, багато хто став відвідувати спортивні й фітнес-клуби, тренажерні зали, різні секції, заняття. І все ж більшість людей тих, що зайнялися складанням правильного раціону, підрахунком споживаних калорій.

І ось тут виникають питання, якщо вже є певна хвороба, хронічного або системного характеру, наприклад, цукровий діабет, що ж робити з харчуванням? Як бути з суворою, прописаної лікарем дієтою? Відповідь проста – гранола, один з небагатьох продуктів, який корисний буквально для всіх, годиться для включення навіть в найсуворішу дієту. А якщо вона приготовлена ​​без цукру, то і діагноз «цукровий діабет» не стане перешкодою на шляху до її вживання.

Склад і властивості

Відразу слід зазначити: не можна змішувати поняття гранола і мюслі. Друге – це розсипчаста суміш сухофруктів з вівсяними пластівцями. А перше – це таж вівсянка, але з додаванням фруктів, ягід, горіхів, меду та олії, а потім підсмажена або підсушена в духовці. Результатом усіх цих дії є смачний, корисний снек або батончик.

Щоб усвідомити всю користь граноли слід по частинам розібратися в її складових. Отже, перше – вівсяні пластівці. Це клітковина, яка чудово очищує організм, кишечник в будь-який час доби. Тобто гранолу можна вживати, коли захочеться, навіть о третій годині ночі. Вона є чудовим «перекусом» і замінником «офісного» обіду.

Пластівці вівсянки представляють групу вітамінів В, Р і Е. Крім того, це дуже багатий мінеральний склад: кальцій, магній, мідь, залізо, фтор, йод, марганець, цинк, молібден, натрій, кобальт.

Далі корисні якості безпосередньо залежать від тих добавок, які присутні в тому чи іншому вигляді снека. Наприклад, мигдаль: багатий ненасиченими жирами, амінокислотами, мінералами – надає потужний позитивний ефект на роботу серцево-судинної системи. Волоський горіх – зміцнює стінки судин мозку, стимулює пам’ять, мислення, попереджає інсульт, інфаркт, благотворно впливає на стан волосся, нігтів, шкірних покривів.

Сухофрукти – самі по собі вони представляють джерело вітамінів, органічних сполук, мікро- і макроелементів. По суті, всі вони, включаючи сушені ягоди є концентратом корисних речовин, необхідних організму людини для нормальної життєдіяльності та здоров’я. У гранолі їх присутність лише підвищує до максимальних позначок рівень її користі і необхідності у вживанні.

Коли варто вживати гранолу?

В першу чергу неможливо переоцінити користь цього продукту для процесу травлення та органів тракту. Вміщені в гранолі волокна допомагають регулювати засвоєння їжі. Клітковина стимулює перистальтику, виділення соків, чим значно полегшує травні процеси.

Зниження рівня поганого холестерину в крові – ось ще один значний і вагомі плюс, що говорить на користь граноли. Її клітковина в буквальному сенсі вичищає з кровоносних артерій холестеринові бляшки, чим проводить профілактику таких небезпечних недуг, як атеросклероз, інсульт, інші захворювання серця.

Гранола – енергетичний продукт, тобто швидко заряджає організм свіжою енергією. Вона знижує апетит, наповнюючись рідиною й розбухаючи в шлунку, дає відчуття ситості. Таким чином, вона запобігає переїданню, відповідно, допомагає людям, які борються із зайвою вагою дотримуватися дієти, перемагати в цій нелегкій боротьбі.

Марганець, який у великій кількості міститься в гранолі, за останніми даними вчених, є чудовим антіоксідантом, що очищує організм від вільних радикалів. Отже, цей продукт необхідний для профілактики розвитку онкологічних пухлин. Також марганець регулює цукор в крові людини. Тому пацієнтам з цукровим діабетом гранола не просто дозволяється, але рекомендується для регулярного вживання.

Купити гранолу без цукру можна на сайті компанії «Tasty MAGIC» – виробника продукції, призначеної для тих, хто вважає за краще здорове харчування і веде активний спосіб життя.

Сушені ягоди: корисні властивості

Про чарівні, унікальні якості сухофруктів відомо зараз усім. Безцінні корисні властивості сушеної ягоди наші предки запримітили ще багато століть тому. Так у вигляді сушіння заготовки робилися на зиму здавна.

Сучасні технології дозволяють випускати диво-продукцію в промислових масштабах та користуватися нею цілий рік. Є і спеціальна техніка, завдяки якій швидко без зайвих клопотів можна зробити сушку в домашніх умовах. На худий кінець, можна скористатися «дідівським» методом - сушити ягоди в печі або на сонечку.

Компанія Tasty MAGIC - виробник екологічно чистої продукції для здорового харчування, пропонує більше двох десятків видів фруктово-ягідного сушіння. У фірмовому магазині можна придбати сушені сливи, абрикоси, вишні, жимолость, малину, полуницю, ягоди годжі, кизилу, брусниці, ожини, калини, та таке інше. Усі плоди гарантовано вирощені в умовах екологічної чистоти та висушені із застосуванням щадних технологій, а тому зберегли в собі всю користь, «вкладену» природою.

Корисні властивості сушеної ягоди

Правильно висушені плоди, зберігають у повноті дорогоцінний склад корисних речовин, що містяться в свіжих ягідках. Не страждають від такої обробки також і смакові якості готової продукції.

Як стверджують експерти, практично в повному обсязі залишається в цілих плодах вітамін С, А, В, ряд інших речовин, зокрема мікро-, макроелементи, мінерали, органічні кислоти. Таке джерело корисних компонентів допомагає справлятися з різними хворобами, підтримувати енергетичні та вітамінні запаси організму, відновлювати роботу імунної системи, підвищуючи рівень його захисту.

Протипоказання

Але існує цілий ряд людей, кому протипоказана сушена ягода. Найчастіше в цей список входять ті, що страждають на такі системні недуги як:

  • алергії різного генезу;
  • цукровий діабет;
  • подагра;
  • виразка шлунку;
  • виразка дванадцятипалої кишки, інші захворювання хронічного характеру.

Не варто зловживати дуже калорійними, насиченими плодами, якими є сухофрукти і абсолютно здоровим людям. Це особливо стосується дітей. Медики рекомендують вводити в раціон такі продукти поступово та обов’язково тільки після першого року життя малюка. Коли його організм зміцніє, система травлення почне працювати впевнено, справляючись з більш складними сполуками, ніж материнське молоко й молочні суміші.

В індивідуальному порядку вирішується проблема вживання сушених ягід в період вагітності. Організм жінки при цьому відрізняється певною непередбачуваністю. Тому без консультації лікаря, що контролює її стан, а також домашнього-сімейного терапевта, який володіє даними анамнезу, краще не обходитися.

Висновки

Використовуючи смачні, корисні сушені ягоди в своєму раціоні, слід обов'язково знати, якими властивостями володіє той чи інший плід. Кожен з фруктів має свій особливий склад. Тільки маючи достовірні дані про це можна принести максимальну користь організму.

Ласуючи смачним сушінням, варто прислухатися і до своїх внутрішніх відчуттів, навчитися аналізувати свій стан. Фахівці-медики вважають, що питання про те, чи шкідлива сушена ягода, або наскільки значна її користь, суто індивідуальне. Сприятливий вплив нададуть ягоди, якщо використовувати їх за показаннями і, безумовно, в помірній кількості. Правило «золотої середини» діє в даному випадку як найкраще.

Чи можна схуднути на кашах швидкого приготування

Струнка, витончена фігура, є для багатьох ідеалом краси. Але далеко не завжди природа прихильно дарує бездоганні параметри. Щоб досягти бажаної граціозності й стрункості, часто доводиться неабияк потрудитися.

Один з методів - збільшення фізичних навантажень. Причому, такий режим повинен стати постійним, інакше зайві кілограми нікуди не подінуться, а ті, що вже пішли повернуться незабаром. Не всім під силу підтримувати посилений тренувальний режим. У пошуках альтернативи був знайдений ще один ефективний варіант - дієти. Прекрасним засобом в цьому плані є каші швидкого приготування для схуднення.

Переваги «швидких» каш

Експерти-дієтологи стверджують, що каші - це відмінний низькокалорійний, але досить поживний продукт, який є джерелом корисних речовин необхідних для нормального функціонування організму. Вони повинні бути в раціоні кожної людини, особливо тій, що бореться з надмірною вагою. Каші для схуднення включаються в раціон навіть самих жорстких дієт.

Ще одна перевага таких продуктів - зручність приготування. Всього декількох хвилин достатньо, щоб приготувати крупу у вигляді пластівців. Виробники випускають збалансовані суміші, розфасовані в пакетики та розраховані на одну порцію. Вміст упаковки заливається окропом, і вже через 5 хвилин апетитна страва повністю готова до вживання.

Каша швидкого приготування від Tasty MAGIC, завдяки застосуванню сприятливих технологій обробки сировини, зберігає в собі корисні властивості інгредієнтів. Тобто, такий продукт значно покращує травлення, допомагає відновити роботу шлунково-кишкового тракту. Завдяки збереженню у вівсяних пластівцях та додаткових компонентах (фруктовому та ягідному сушінні) всіх вітамінів, мінеральних органічних сполук, така каша також є джерелом необхідних для життєдіяльності речовин. Тому, коли постає питання: що їсти для схуднення, однозначною відповіддю буде - будь-яка каша швидкого приготування від Tasty MAGIC.

Замість післямови

Відповідь на питання, яке цікавить багатьох, як швидко можна схуднути, звичайно ж безпосередньо залежить від того, які продукти будуть обрані для раціону. Обираючи товари виробника екологічно чистих продуктів для здорового харчування Tasty MAGIC, можна отримати максимальний ефект від каш швидкого приготування. Щоб переконатися в цьому варто спробувати самому.

Декілька смачних рецептів з каш швидкого приготування

Сучасні господині не завжди мають час побалувати своїх домашніх вишуканими стравами. У кращому разі «свято живота» влаштовується на вихідні, а іноді взагалі доводиться чекати якоїсь урочистості.

Щоб будні стали веселішими і яскравішими можна ввести в раціон сім'ї «чарівні» каші. Як і що приготувати із каш швидкого приготування підкажуть наступні рецепти.

Шоколадна смакота

Для такої диво-каші знадобиться:

  • Пакетик каші швидкого приготування Tasty MAGIC з будь-якими сушеними ягодами, фруктами, яким найбільш віддають перевагу;
  • 1,5 ст. окропу;
  • 1 ст. кефіру;
  • 2 ст. л. цукру;
  • 1 ст. л. какао-порошку.

Можна додати у блюдо будь-які сушені чи заморожені фрукти, ягоди, горіхи, варення (замість цукру).

І так спочатку заливаємо пластівці окропом, даємо їм настоятися. Як правило, це займає 5-7 хвилин. Щоб уточнити час запарювання, треба просто прочитати рекомендації на упаковці. Поки основний інгредієнт доходить до потрібної кондиції, готуємо інші. Для цього їх добре перемішуємо. Бажано, щоб кефір був кімнатною температурою. Змішуємо з охолодженою вівсянкою. Останній етап – додаємо горіхи, ягоди чи фрукти і також акуратно все перемішуємо.

Кульки-смішарики

Можна порадувати себе та близьких чарівним десертом без випічки. Берем наступні інгредієнти:

  • вівсяні пластівці Tasty MAGIC з улюбленою ягідною сушкою – 3 пакетики;
  • цукор – 2 ст.;
  • ванільний цукор – 1 пакетик;
  • какао-порошок – 4 ст. л .;
  • вершкове масло – 150 г;
  • кава – 3 ст. л .;
  • кокосова стружка – 1 склянка.

Перший етап – змішуємо кімнатної температури олію та цукор. Це можна зробити вручну чи прискорити процес міксером. Коли маса стане однорідною, додаємо ванілін та порошок какао. Ретельно все перемішуємо.

Наступний етап – подрібнюємо вівсянку в блендері та з'єднуємо з ароматною ванільно-масляною пастою. Сюди ж додаєм каву. Коли суміш придбає однорідну консистенцію, з неї треба скачати невеликі кульки. Набирати порції краще столовою ложкою. Готові кульки посипають кокосовою стружкою та ставлять у холодне місце буквально на 30 хв.

Безперечно, є й інші не менш смачні рецепти, де базовим компонентом виступають каші швидкого приготування. Головне – готувати все з любов'ю та гарним настроєм. Тоді будь-які будні стануть справжнім святом.

Смачного!

Користь обліпихи

Ягоди обліпихи з давніх часів уславилися як «золоті», тобто, дорогоцінні, не перевершені своїми корисними властивостями. Ще за часів перших лікарів (тоді - народних цілителів) саме обліпиха вважалася панацеєю від більшості знайомих і навіть незнайомих хвороб. У Стародавній Греції ягоди, наповнені сонячним теплом та енергією, бралися за основу при виготовленні ліків для поранених, виснажених в боях воїнів, їх коней.

Яскраво-помаранчеві, жовті або з червонуватим відтінком плоди мають специфічний смак. Його можна охарактеризувати як кислувато-гіркий. Але, чим ближче до зимових морозів відсувається збір врожаю, тим більше в ягодах з'являється цукристості, що відповідно, додає смаку приємної солодкості.

Обліпиха - джерело сили і здоров'я

Головною лікувальною властивістю рослини вважається швидке відновлення сил, енергії, загоєння ран. Це якості, які були відкриті ще за часів перших тибетських лікарів. Сучасна ж медицина значно розширила список корисних впливів обліпихи на організм людини, вивчивши її унікальний органічний склад:

  • Зміцнення імунної системи;
  • Профілактика і лікування застуд;
  • Очищення організму від шлаків, токсинів;
  • Зміцнення серцево-судинної системи;
  • Відмінна профілактика інсультів, інфарктів, гіпертонії, остеопорозів, онкологічних захворювань;
  • Продовження дітородного періоду у жінок, надання позитивного впливу на гормональну систему;
  • Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози, системи зору;
  • Терапія нервової системи, депресійних станів, поліпшення настрою, загального морального й фізичного станів;
  • Надання омолоджувального впливу на шкіру людини.

Це далеко не повний список корисних властивостей і якостей ягід обліпихи. Але вже й цього достатньо, щоб оцінити безцінність цих плодів, дарованих природою людині.

Як застосовується обліпиха?

Заготовляють обліпиху в самих різних видах, причому зберігати всю користь її не заважає навіть щадна термічна обробка.

Свіжа ягода, перетерта з цукром, варення, обліпихове пюре або крем, заморожені ягоди, висушені - все це дивним чином грає роль «чарівної скриньки» з коштовностями, що займає почесне місце в коморах серед інших «закаток». Застосовуються різні види обліпихових заготовок для приготування всіляких кулінарних шедеврів - від розкішних здобних пирогів з начинкою, екзотичних десертів (сорбетів, мусів, морозива), до неповторних за своєю красою, прозорості та багатства смаку напоїв (компотів, морсів, киселів, чаїв, лікерів, вин, грогом, коктейлів, так далі). І, зауважте, кожне з блюд - це джерело здоров'я, сили, енергії, настрою.

Корисне кулінарне розмаїття

Фрукти, горіхи, прянощі складають «сонячним ягодам» прекрасну компанію в різних стравах. Тому в варення з «золотих» плодів можна додавати імбир, бадьян, волоський горіх, мигдаль. Роблячи пюре або десертний соус, спробуйте поєднати обліпиху зі шматочками свіжого ананасу, груші, часточками солодкого мандарина. Якщо ж робити заготовку у вигляді гострих соусів до обліпихи можна додати каррі, корицю, паприку.

Такий тандем дасть неймовірно приємний вишуканий смак, з нотками екстравагантності. А знаючи, скільки користі несе в собі кожен з варіантів, буде легко підтримувати здоров'я своє та своїх близьких, регулярно подаючи до столу «обліпихові» страви.

Масло обліпихи

Цей продукт, мабуть, можна віднести до вищого розряду. Навряд чи знайдеться щось, порівнянне своєю корисністю з маслом обліпихи. Опіки різної природи, навіть найважчого ступеня, пролежні, променеві, радіаційні ураження, цукровий діабет, серцеві недуги, онкологія, виразка шлунку, гінекологія, урологія, гепатологія - все це області, де масло насіння «золотий» ягоди просто незамінне. Цікаво, що цей факт визнаний як народними цілителями, так і сучасними лікарями традиційної медицини.

Наостанок, необхідно відзначити, що обліпиха - це єдиний в своєму роді продукт, у складі якого знаходяться одночасно всі чотири види поліненасичених жирних кислот: омега-3, -6, -7, -9.

Такий широкий спектр дії в організмі людини також обумовлений вмістом в складі комплексу вітамінів, мінералів, а головне, антиоксидантів. Неповторне співвідношення речовин всередині ягоди, власне, і робить її, таку маленьку, настільки могутньою, переможної в боротьбі з різними небезпечними хворобами.

Батончик для туристів із каш швидкого приготування

Здорове харчування для багатьох людей, це спосіб життя. І відмовлятися від його правил не можна ні за яких обставин, навіть під час далеких подорожей по диких природніх місцях. Сьогодні піде мова саме про те, як прогодуватися туристу в умовах дикої природи. Наприклад, під час походу в ліс або гори.

Все туристичне спорядження має досить великі обсяги й вагу. Тому набирати масу продуктів харчування не хочеться. Але, щоб не залишитися голодним в лісі, чи не знесилити під час підкорення нових вершин, слід запастися ситними, і водночас легкими, що не вимагають довгого приготування, обов’язково корисними снеками.

Ці самі снеки або гранола, а простіше кажучи енергетичні батончики для перекусів – ідеальний варіант для будь-якого туриста. Вівсяні пластівці з горіхами, ягодами, сухофруктами, медом – що може бути краще такого сніданку на природі? Ці батончики наповнять енергією, додадуть сил, поліпшать самопочуття, поповнять в організмі запаси вітамінів і важливих для здоров’я мінералів.

Рецепт батончика для туриста

Усередині рекламовані виробниками «здорового харчування» снеки або гранола представляють собою суміш вівсяних пластівців, горіхів, ягід, запечених з медом. Приготувати такий батончик самостійно не складе ніяких труднощів навіть для починаючої господині. Рецепт енергетичного батончика для перекусів простий до неможливості. Давайте зберемо всі складові:

  • Вівсяні пластівці (2 склянки);
  • Волоські горіхи (150 г);
  • Ізюм, курага, чорнослив (будь-які сухофрукти або сушені ягоди на свій смак і уподобання) (200 г);
  • Рослинна олія (краще оливкова, нерафінована) (3 столових ложки);
  • Яблучний сік з м’якоттю (0,5 склянки);
  • Мед натуральний (2 столових ложки).

Відразу хочеться відзначити, замість того, щоб шукати й купувати всі інгредієнти окремо, можна зайти на сайт компанії Tasty MAGIC, виробника екологічної чистої продукції для здорового харчування, і придбати всі їх в одному магазині. Каші швидкого приготування від Tasty представляють собою готову суміш вівсяних пластівців з горіхами, сухофруктами і ягодами. На вітрині магазину представлено дев’ять їх різновидів. Тому вибрати зможе кожен по своєму смаку.

Технологія приготування

Підготовка складових енергетичного батончика займе трохи більше сил і часу, ніж подальше його приготування.

Отже, спочатку слід усі сухі компоненти змішати та подрібнити блендером. Потім додати масло, мед і сік. Довести «тісто» шляхом помішування до однорідної консистенції.

Густу отриману масу розподілити рівномірно по формі для запікання і поставити в розігріту духовку на 25-30 хвилин. Потім готовий снек слід розрізати на зручні для вживання часточки-батончики.

Ось і вся премудрість смачного, ситного, незвичайно корисного енергетичного батончика, який завжди можна мати при собі, «вбиваючи» їм почуття голоду, профілактуючі занепад сил, живлячи мозок тай піднімаючи настрій.

0
    0
    Кошик
    Кошик порожнійДо магазину